Шампионката през 2014 година Анастасия Павлюченкова се класира за трети път в кариерата си за финала на турнира по тенис за Купата на Кремъл в руската столица Москва с награден фонд 1,03 милиона долара.
Представителката на домакините Павлюченкова се наложи над Каролина Мухова (Чехия) с 6:4, 6:7(6), 6:1.

Така рускинята достигна до втори финал през сезона, след като преди четири седмици загуби мача за титлата в Осака от японката Наоми Осака.

Павлюченкова проби в първия гейм на мача и запази преднината си до края на първия сет. Във втората част тя навакса изоставане от 2:4 и при 5:4 сервираше за победата, но допусна пробив. В последвалия тайбрек тя стигна до мачбол при 6:5 точки, но с три поредни разигравания Мухова изравни.

До края 28-годишната рускиня доминираше и даде само гейм на съперничката си. В търсете на 13-а титла в кариерата си тя ще се изправи на финала утре срещу третата в схемата Белинда Бенчич (Швейцария). /БТА