Наоми Осака, която по-рано днес си осигури първо място в световната ранглиста и водещата позиция в схемата на "Ролан Гарос" след загуба на Симона Халеп, победи с 6:3, 6:3 Михаела Бузарнеску в мач от третия кръг на турнира по тенис за жени в Рим.

Осака записа пробив още в първия сервис-гейм на Бузарнеску и затвори първия сет при 6:3, а във втория спечели още три пъти подаването на румънката. Японката се възползва от първата си възможност и сложи край на срещата след час и 15 минути.

Следващата съперничка на Осака е шестата в схемата Кики Бертенс от Холандия, която победи с 6:4, 1:6, 6:3 Карла Суарес Наваро от Испания.

Американката Винъс Уилямс отпадна в третия кръг, след като загуби с 2:6, 4:6 срещу британката Джоана Конта. Виктория Азаренка от Беларус пък продължи напред, след като испанката Гарбине Мугуруса се отказа поради контузия във втория сет. /БТА