Александрина Найденова се класира за втория кръг на сингъл и за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на тревни кортове в Музафангар (Индия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 7 българка победи представителката на домакините Нидхи Чилумула с 6:3, 3:6, 6:4 за 1:49 часа.

При 4:4 в третия решителен сет Найденова успя да спечели следващите два гейма, а с това и мача.  Българката си осигури 5 точки за световната ранглиста и 392 долара, а следващата й съперника е Мелани Клафнер (Австрия).

На двойки Найденова и Сара-Ребека Секулич от Германия се класираха за четвъртфиналите след успех над представителките на домакините Дженифър Люкхам и Саумя Виг с 6:1, 6:1 за 45 минути./БТА