Виктория Томова, първата ракета на България при жените, приключи участието си на четвъртфиналите на турнира от сериите WTA 500 в Сеул, след като загуби от 27-ата в света Вероника Кудерметова с 5:7, 3:6. Срещата продължи 1 час и 52 минути.

Мачът започна с равностойна игра, като Томова пропусна три брейк пойнта в шестия гейм на първия сет. Въпреки че българката успя да изравни след първоначален пробив на Кудерметова, рускинята успя да си върне инициативата. След нова размяна на пробиви, Кудерметова взе решаващия 11-ти гейм и затвори сета със 7:5.

Вторият сет започна с проблеми за Томова, която допусна два пробива. Въпреки че имаше шансове да се върне в играта при 2:3, пропуснатите възможности за брейк се оказаха ключови, а Кудерметова запази контрола, за да затвори мача с 6:3.

Томова показа борбен дух, но не успя да се справи с агресивната игра на Кудерметова, която напредва към полуфиналите на турнира.