Страхотен успех записа 17-годишната Ива Иванова на Откритото първенство на Австралия по тенис. Българката  се класира за четвъртфиналите на сингъл при девойките след победа със 7:5, 4:6, 6:4 срещу Аспен Шуман (САЩ) за два часа и 9 минути. Иванова, коята е под №16 в схемата на турнира, направи страхотен обрат от 2:4 до 6:4 в третата решаваща част. За място на полуфиналите тя ще играе срещу поставената под №12  Мингъ Сю от Великобритания.

На 1/8-финалите на сингъл при юношите Анас Маздрашки изигра силен мач, но отстъпи с 1:6, 6:3, 3:6 на №2 в схемата и №6 в световната ранглиста - Николай Будков Кяер от Норвегия. Преди този мач Маздрашки записа четири поредни победи без да загуби сет. Той постигна две победи в основната схема и две победи в квалификациите.

Йоана Константинова отпадна на четвъртфиналите на двойки при девойките. Българката и и Теодора Костович от Сърбия отстъпиха с 2:6, 4:6 на третите поставени американки Тайра Грант и Ива Йович.