Фаворитката на домакините Наоми Осака ще защитава титлата си на турнира Пан Пасифик Оупън в Токио следващия месец, обявиха организаторите, като надпреварата ще се завърне за първи път от началото на пандемията от коронавирус насам.

Четири тенисистки в топ 10 на света ще участват в съревнованието между 17-25 септември, включително двукратната шампионка в турнирите от Големия шлем Гарбине Мугуруса и сънародничката й и четвърта в световната ранглиста Паула Бадоса. Японката Осака надви рускинята Анастасия Павлюченкова във финала през 2019, но надпреварата беше отменена през последните две години заради вируса.

Осака, четирикратна победителка в турнирите от Шлема, се свлече до 44-то място в света и загуби в първи кръг в Синсинати миналата седмица. Бившата шампионка Каролина Плишкова от Чехия също се завръща в японската столица, докато световната номер 6 Арина Сабаленка от Беларус и десетата ракета в света Дария Касаткина от Русия ще дебютират в надпреварата.