Световната номер 1 Ига Швьонтек продължава впечатляващото си представяне на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите УТА 1000, след като се класира за полуфиналите след епичен мач срещу младата рускиня Мира Андреева. В четвъртфиналите Швьонтек преодоля съперничката си след драматичен обрат с 4:6, 6:3, 7:5, което изискваше два часа и 40 минути игра.

Младата тенисистка Андреева започна мача силно и бързо поведе с 3:1 в първия сет, демонстрирайки страхотна форма и увереност. Тя успя да затвърди своя аванс и спечели с 6:4, показвайки, че е готова да се бори за място на полуфиналите.

Полската тенисистка не се предаде лесно и започна по-концентрирано във втория сет. Швьонтек бързо поведе с 3:0 и успя да изравни резултата след убедителна победа с 6:3. Третият сет се оказа изключително оспорван, като Андреева отново показа силна игра и поведе с 5:4. Въпреки това, Швьонтек прояви изключителна решителност, спечели следващите три гейма и завърши мача при първия си мачбол.

На полуфиналите Швьонтек ще се изправи срещу третата поставена Арина Сабаленка от Беларус, която демонстрира страхотна форма в своя четвъртфинален мач. Сабаленка победи десетата в схемата Людмила Самсонова с 6:3, 6:2 за само 80 минути. Беларуската тенисистка спечели първия сет след ключов пробив в шестия гейм, а във втората част започна с убедителна серия от 4:0, което значително улесни пътя й към победата.