Арина Сабаленка, поставена под номер 2 в турнира по тенис на твърди кортове в Монреал, приключи участието си в турнира от сериите УТА 1000. Сабаленка загуби на четвъртфиналите от американската тенисистка Аманда Анисимова с резултат 4:6, 2:6 след час и 27 минути игра.

Анисимова успя да спечели първия сет с минимален пробив, който й осигури победата с 6:4. Във втория сет американката направи впечатляващ обрат след изоставане от 1:2, като спечели последните пет гейма и затвори мача с 6:2.

На полуфиналите Анисимова ще се срещне с осмата поставена Ема Наваро, която елиминира Тейлър Таунзенд с 6:3, 7:6(5). В другата полуфинална двойка ще се сблъскат Джесика Пегула и Диана Шнайдер. Пегула, номер 3 в схемата, се наложи над Пейтън Стърнс с 6:4, 7:5, докато Шнайдер, поставена под номер 14, преодоля шестата поставена Людмила Самсонова (Русия) след обрат с 4:6, 6:1, 6:4.