Три от първите четири поставени тенисистки отпаднаха на четвъртфиналите на турнира на твърда настилка в Абу Даби с награден фонд от 780 637 щатски долара.

Водачката в схемата Дария Касаткина от Русия взе само три гейма срещу младата звезда на китайския тенис Цинвън Чжън и отстъпи с 1:6, 2:6 за 79 минути игра.

Бързо поражение претърпя и четвъртата в схемата Вероника Кудерметова, която загуби с 3:6, 3:6 от Людмила Самсонова в изцяло руски сблъсък.

Шампионката от "Уимбълдън" и финалистка от Откритото първенство на Австралия Елена Рибакина също не успя да достигне до полуфиналите. Казахстанката, която е номер 3 в схемата, загуби с 6:3, 3:6, 2:6 от Беатриз Хадад Мая от Бразилия.

От фаворитките напред успя да продължи единствено номер 2 Белинда Бенчич. Олимпийска шампионка се справи с американката Шелби Роджърс със 7:6(5), 6:2. Швейцарката навакса изоставане от 2:4 точки в тайбрека на първия сет и във втория нямаше големи затруднения.

На полуфиналите Бенчич ще играе с Хадад Мая, докато другият мач е между Чжън и Самсонова.

БТА / Автор: Георги Крумов