Американката Слоун Стивънс стартира с победа на Шампионата на Женската тенис асоциация (УТА) на осемте най-добри през сезона в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара.

Стивънс победи в първия мач от "червената" група шампионката от Откритото първенство на САЩ Наоми Осака със 7:5, 4:6, 6:1 за 2:25 часа.

Американката, която спечели турнира от Големия шлем в Ню Йорк през 2017 година, преодоля пасив от 4:5 в първия сет. След това Стивънс спечели три поредни гейма и поведе в резултата.

Във втората част Наоми Осака доминираше, взе аванс от 5:2 и безпроблемно изравни.

Стивънс стигна до успеха след категоричен трети сет, в който направи три пробива и даде само гейм на съперничката си.

В другия мач от групата шампионката от "Уимбълдън" и водачка в схемата Анжелик Кербер ще играе по-късно днес срещу дебютантката и осма поставена холандка Кики Бертенс.