Втората ракета в света Симона Халеп записа първи успех в кариерата си срещу Мария Шарапова. Румънката се наложи убедително над рускинята с 6:2, 6:2 за 72 минути в двубой от трети кръг на турнира в Пекин.

Халеп направи три пробива в първия сет и два във втория, а на свой сервис загуби само един гейм в първата част. За нея това е първа победа в осем срещи с Шарапова, която за последно я надви на старта на US Open през август.

За място в полуфиналите на турнира в Пекин Халеп ще спори с победителката от мача Дария Касаткина - Агнешка Радванска.

По-рано днес Елена Остапенко победи Сам Стоусър с 6:3, 7:5, Шуай Пън елиминира Моника Никулеску с 6:3, 6:2, а Каролин Гарсия се наложи над Елизе Мертенс със 7:6, 6:4. /БГНЕС