Водачката в световната ранглиста по тенис Ига Швьонтек отпадна на четвъртфиналите на домашния за нея турнир на клей във Варшава. В последния мач от програмата за деня полякинята отстъпи с 1:6, 6:1, 4:6  на французойката Каролин Гарсия.

За Швьонтек това бе първа загуба на червена настилка от началото на година, като тя дойде след 2 часа и 20 минути игра.

Гарсия започна отлично срещата и спечели първия сет с 6:1, след като поведе с 4:0 гейма.

Във втория сет ролите се размениха и водачката в световната ранглиста и шампионка от "Ролан Гарос" Швьонтек спечели пет последователни гейма, с което изравни сетовете.

В решителния трети Гарсия първа успя да пробие за 5:3. Полякинята обаче върна брейка, а с това и надеждите си за победа, но последва нов пробив, който донесе успеха на французойката.

На полуфиналите в събота поставената под номер 5 в схемата Гарсия ще срещне италианката Жасмин Паолини, която се наложи с 1:6, 6:2, 6:2 над французойката Виктория Голубич.

В другия полуфинал една срещу друга ще играят румънката Ана Богдан и украинката Катерина Байндъл.

Наградният фонд на турнира във Варшава е 251 хиляди долара.