Първа голяма изненада от турнира „Мастърс“ в Индиън Уелс, САЩ при жените! Шампионката от US Open Ема Радукану претърпя провал още в първия си мач след големия триумф в Ню Йорк. 18-годишната британска тенисистка загуби с 2:6, 4:6 от беларускинята Александра Саснович в среща от втория кръг на Индиън Уелс.

Радукану беше непобедена след успеха си на Откритото първенство на САЩ, където извървя целия път от квалификациите до титлата без загубен сет. На Индиън Уелс обаче липсваха впечатляващата точност на ударите ѝ, а освен това изглеждаше уморена.

17-та в основната схема Радукану допусна ранен пробив в третия гейм на откриващия сет и след това още един, за да отстъпи по категоричен начин частта в полза на 100-та в ранглистата при дамите.

22-та в света допусна нов пробив на старта на втория сет, но направи моментален рибрейк. Нещо повече – Радукану дръпна с пробив при 4-2, но този път беларускинята го върна моментално. Саснович нанесе нов удар и след четири поредни гейма затвори мача за около 85 минути игра. Така, Радукану пропусна възможността да се изправи срещу своя идол Симона Халеп, след като румънката надви Марта Костюк от Украйна със 7-6 (2), 6-1.

„Александра изигра голям мач. Тя е изключително опитен съперник, който се състезава на турнирите от много години. Беше по-добра от мен в мача и заслужаваше победата“, призна Ема Радукану.

Следващият съперник на №100 в света беларуска тенисистка ще бъде румънката Симона Халеп, която победи украинката Марта Костюк със 7:6 (2), 6:1.

Напред продължиха още Алисън Риск, Айла Томлянович, Ига Швьонтек, Елина Свитолина, Сорана Кърстя, Вероника Кудерметова, Жасмин Паолини, Йелена Остапенко, Виктория Азаренка, Ирина Бегу, Шелби Роджърс, Анастасия Павлюченкова, Петра Квитова, Юлия Путинцева, Джесика Пегула и финалистката от Ю Ес Оупън Лейла Ани Фернандес.