Водачката в схемата Арина Сабаленка отпадна в третия кръг на турнира по тенис на клей в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 900 хиляди долара. Сабаленка загуби от поставената под номер 15 представителка на домакините Аманда Анисимова с 6:3, 4:6, 3:6 след почти два часа игра.

Състезателката от Беларус, която е петa в световната ранглиста, поведе с 5:2, след което взе първия сет, а във втората част при 4:5 сервираше за изравняване на резултата, но загуби пет поредни гейма, което се оказа решаващо за обрата.

Така на четвъртфиналите 20-годишната Анисимова, 47-а в класацията на WTA, ще играе срещу сънародничката си Коко Вандевеге. Вандевеге, "щастлива губеща" от квалификациите, поднесе другата изненада за деня, след като се справи с шестата в схемата Джесика Пегула също от САЩ с 6:4, 3:6, 6:4.

Номер 2 и миналогодишна полуфиналистка Паула Бадоса също продължава напред след 3:6, 7:6(8), 6:1 над Клеър Лю, а на четвъртфиналите ще играе срещу олимипйската шамипонка от Токио 2020 Белинда Бенчич.

Gulliver/GettyImages
9 снимки

Десетата поставена Бенчич елиминира шампионката от 2019 година Мадисън Кийс с 6:4, 6:4, след като навакса изоставане от 2:4 гейма във втория сет и за трети път е четвъртфиналиста в Чарлстън.

Рускинята Екатерина Александрова надделя над номер 3 Каролина Плишкова с 6:3, 6:1 след 62 минути игра и постигна осмата си победа над тенисистка от топ 10. Така тя очаква мач срещу Магда Линете, която спечели срещу естонката Кая Канепи с 6:3, 4:6, 6:2.