Поставената под номер 1 Коко Гоф (САЩ) се класира за полуфиналите на турнира по тенис за жени на твърда настилка в Оукланд (Нова Зеландия) с награден фонд 259 303 долара.

Гоф победи на четвъртфиналите китайката Лин Чжу с 6:3, 6:2 за час и 17 минути игра. Американката пласира 8 аса и осъществи общо 3 пробива срещу съперничката си. Тя ще се изправи срещу седмата в схемата Данка Ковинич в спор за класиране на финала след като черногорката отстрани Виктория Кузмова (Словакия) с 6:3, 6:2.

В другия полуфинал ще се срещнат белгийската квалификантка Исалин Бонавентюр и представителката на Испания Ребека Масарова, която също тръгна от квалификациите.

Бонавентюр се справи с номер 3 в схемата Лейла Фернандес (Канада) с 6:4, 6:2 в мач, продължил час и 10 минути. Белгийката поведе с 5:3 след два пробива в първия сет и го спечели с 6:4, а във втория даде само два гейма на Фернандес.

Масарова победи чехкинята Каролина Мухова след два тайбрека и 7:6(4), 7:6(2) за два часа и 14 минути игра.

БТА / Автор: Кремена Младенова