Леся Цуренко защити титлата си на турнира в Акапулко с награден фонд 250 хиляди долара. На финала седмата в схемата победи швейцарката Щефани Фьогеле с 5:7, 7:6(2), 6:2 в маратонски мач, продължил близо три часа.

Фьогеле, 183-а в световната ранглиста в момента, беше само на три точки от спечелването на мача във втория сет, но съперничката ѝ взе тайбрека, за да изравни резултата. В решителния трети сет 28-годишната украинка доминираше и даде само два гейма на швейцарката.

Цуренко, която е номер 40 в световната ранглиста, спечели четвърта титла в кариерата си. Това е нейната втора такава в курортния мексикански град.

"Това е много специален турнир за мен, тъй като печеля за втори път. Чувствам се невероятно тук и не мога да ви опиша каква е радостта ми в момента. Пак искам да го спечел", заяви победителката.