Бившата номер 1 Амели Моресмо (Франция) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в испанската столица Мадрид с награден фонд 3,6 милиона евро.

Моресмо победи в третия кръг поставената под номер 3 Елена Дементиева (Русия) с 1:6, 6:4, 6:2. Олимпийската шампиона Дементиева стартира устремно и набързо спечели първия сет. Във втората част обаче Моресмо започна да намира играта си. Тя реализира единствения пробив в седмия гейм, след което сервира стабилно, за да изравни резултата.

Третият решителен сет започна равностойно, но след 2:2 французойката взе четири поредни гейма, а с това и мача за 1:56 час. Моресмо записа 34 печеливши удара, в това число и 7 аса. Швейцарката Пати Шнидер също е четвъртфиналистка. Тя наниза осем аса и победи с 6:4, 6:7(2), 7:6(5) осмата в схемата Надя Петрова (Русия) след 2:30 часа игра.

Русия все пак ще има представителка на четвъртфиналите, след като квалификантката Вера Душевина победи Франческа Скиавоне (Италия) с 6:3, 4:6, 6:2.