Бившата номер едно Амели Моресмо отпадна в първия кръг на Ролан Гарос, за ужас на френската публика.

Поставената под номер 16 представителка на домакините загуби късно снощи от германката Ана-Лена Грьонефелд с 4:6, 3:6 само за 77 минути.

Шампионката от Откритите първенства на Австралия и Великобритания се надяваше на добро представяне пред собствена публика, но беше надиграна от агресивната Грьонефелд.

Германката пласира 32 печеливши удара срещу само 13 на съперничката си. Тя направи решаващия пробив в седмия гейм на първия сет, а след това във втората част проби за 3:2, след което спечели подаването на Моресмо и в деветия гейм, за да триумфира.

„Условията не бяха най-добрите. Към края трудно виждах топката. Все пак нямам извинение, защото и за нея беше същото. Разочарована съм”, заяви представителката на домакините след двубоя.

Моресмо отпадна толкова рано в турнира за първи път от 2001 година. Французойката ще навърши 30 години на 5 юли, а с това шансовете й да подобри двете си класирания на четвъртфинал на Ролан Гарос значително намаляват.

Грьонефелд ще играе във втория кръг срещу Хисела Дулко от Аржентина, която победи Тамира Пашек от Австрия с 6:1, 6:3.