Шампионката от 2006 година Амели Моресмо (Франция) отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, първи за сезона турнир от Големия шлем.

29-годишната Моресмо, поставена под номер 20, загуби с 4:6, 2:6 от 13-ата Виктория Азаренка (Беларус) след 87 минути игра. 19-годишната Азаренка проби шест от деветте сервис-гейма на съперничката си в мача и логично достигна до успеха.

„Малко е разочароващо. Във важните моменти и във важните точки не играх достатъчно добре”, коментира Моресмо, която допусна 28 непредизвикани грешки.

Трикратната победителка в турнира през 2003, 2005 и 2007 година Серена Уилямс (САЩ) нямаше подобни проблеми. Поставената под номер 2 Уилямс отнесе китайката Шуай Пън с 6:1, 6:4 за 82 минути. Американката направи 29 печеливши удара, в това число и 10 аса.

„Все още не се чувствам добре на корта. Играх по-силно отколкото във втория кръг, но има какво още да се желае”, заяви Уилямс, която в четвъртия кръг ще срещне именно Азаренка.

Осмата в схемата Светлана Кузнецова (Русия) също продължава напред след успех над 31-ата Альона Бондаренко (Украйна) със 7:6(7), 6:4 след 2:08 часа игра. Кузнецова, четвъртфиналистка на „Мелбърн Парк” през 2005 година, допусна цели 68 непредизвикани грешки, но все пак успя да стигне до крайния успех.

В четвъртия кръг тя ще се изправи срещу китайката Цзе Чжън, 22-а в схемата, който отстрани Катерина Бондаренко (Украйна) с 6:2, 6:2.