Бившата шампионка от Откритото първенство по тенис на Австралия Амели Моресмо отпадна в третия кръг на тазгодишното издание на надпреварата в Мелбърн.

Французойката бе изненадана неприятно от представителката на домакините Кейси Делакуа, която я победи Моресмо с 3:6, 6:4, 6:4.

Рускинята Елена Дементиева отстрани израелката Шахар Пеер след смазващо предимство и успех с 6:2, 6:0.

Дементиева се възползва максимално от грешките на съперничката си и атакуваше сериозно сервиса на 20-годишната Пеер. Въпреки че имаше пет възможности да пробие сервиса на 11-ата в схемата Дементиева във втория сет, израелката не успя да вземе нито един гейм в него.

За сметка на това рускинята направи три пробива и се класира за четвъртия кръг, където ще играе със сънародничката си и поставена под номер пет в турнира Мария Шарапова.