Шампионката от Откритото първенство на Австралия Мария Шарапова (Русия) отстрани на четвъртфиналите миналогодишната победителка в Индиън Уелс Даниела Хантухова (Словакия) със 7:6(2), 6:1. Шарапова навакса дефицит от 2:5 в първия сет и стигна до крайния успех за 1:43 час.

"В първия сет започнах доста слабо. Допусках много грешки, сервисът ми не вървеше, ретурите - също. В последствие намерих ритъма си и успях да направя обрат", коментира Шарапова, която все още няма загуба през този сезон.

За място на финала рускинята ще се изправи срещу сънародничката си Светлана Кузнецова.

Кузнецова, миналогодишна финалистка, нямаше особени проблеми срещу Агниешка Радванска (Полша) и за 75 минути стигна до победата с 6:2, 6:4 и си върна за поражението от полякинята в третия кръг на Откритото първенство на Австралия-

До този момент Шарапова има четири победи в седем мача срещу Кузнецова, включително последните две срещи помежду им.