Бившата номер 1 в световния тенис за жени Мария Шарапова се завърна с победа след дълго лечение на контузия. Руската тенисистка победи с 6:1, 6:7(6), 6:3 италианката Татяна Гарбин в първия кръг на турнира във Варшава с награден фонд от 600 хиляди щатски долара.

Шарапова не е играла на сингъл от миналия август, когато получи тежка контузия в рамото. Тя се завърна за кратко на корта в Индиън Уелс през март, но тогава загуби още в първия кръг в мач на двойки.

Рускинята контролираше мача и спечели с лекота първия сет, а във втория поведе с 4:0. При 5:3 обаче тя пропусна мачбол и Гарбин се възползва. В третия сет Шарапова показа дух и обърна резултата от 1:3 с пет поредни спечелени гейма.

По-рано през деня поставената под номер 9 българка Цветана Пиронкова претърпя поражение от Катерина Бондаренко (Украйна) с 5:7, 2:6.