Националката на България за "Били Джийн Къп" Лия Каратанчева продължава своето впечатляващо представяне на турнира по тенис на твърди кортове в Сеговия, Испания, с награден фонд от 25 хиляди долара. Българската тенисистка достигна финала на сингъл, след като победи поставената под номер 5 в схемата Нахия Берекоечеа от Франция с резултат 6:1, 7:5 за 86 минути.

Каратанчева започна мача мощно, повеждайки с 5:0 и завършвайки първия сет с 6:1. Във втората част тя пропусна на два пъти преднина от пробив, но успя да направи нов пробив за 6:5 и затвори мача с гейм на нула на собствен сервис. Това е четвърта поредна победа за Каратанчева на турнира, без да загуби сет.

В спора за титлата утре, 20-годишната българка ще се изправи срещу представителката на Франция, Ясмин Мансури.

В турнира на двойки Каратанчева, заедно с Радка Зелничкова от Словакия, също достигнаха до финала. Те са поставени под номер 3 в схемата и ще играят по-късно днес срещу водачките в схемата - Александра Озборн от Австралия и Ана Роджърс от САЩ.