Лия Каратанчева, националката на България за "Били Джийн Кинг Къп", постигна убедителна победа и се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Сеговия, Испания. Турнирът е с награден фонд от 25 хиляди долара.

Каратанчева показа отлична форма, като отстрани водачката в схемата Валерия Страхова от Украйна с категоричния резултат 6:3, 6:3. Мачът продължи 93 минути, през които българката демонстрира превъзходство, правейки шест пробива и допускайки три загуби на подаването си.

В следващия кръг Каратанчева ще срещне испанската квалификантка Джудит Перейо Сааведра. Очакванията са за оспорван двубой, в който Лия ще се стреми да продължи успешното си представяне.

На двойки, Каратанчева и нейната партньорка Радка Зелничкова от Словакия, поставени под номер 3 в схемата, ще започнат участието си директно от четвъртфиналите. Те ще се изправят срещу двойката Алика Русова (Словакия) и Олга Парес Аскойтия (Испания).