Петата поставена Ли На се класира за четвърти кръг на Ю Ес Оупън, след като заби 11 аса за успеха с 6-2, 7-5 над британката Лора Робсън.

Ли си отмъсти за загубата в трети кръг през миналата година от Робсън и сега ще играе с японката Куруми Нара или деветата поставена Йелена Янкович за място на 1/4-финалите на турнира.

Ли езе контрол над мача рано-рано и проби още в първия гейм. Първият сет пък бе на сметката й след само 29 минути игра. Робсън проби за 2-0 във втория, но азиатката успя да обърне развоя и да затвори срещата след общо 81 минути игрално време. 19-годишната Робсън не успя да повтори подвига си от миналата година, когато достигна точно до фазата на последните 16.

Това е и най-доброто й представяне досега на турнир от Големия шлем. Тя бе първата поставена британка на такава надпревара от 16 години. Ли пък търси осма титла в кариерата си, макар вече да е на 31 години. /БГНЕС