Канадката Лейла Фернандес спечели титлата на турнира по тенис в Хонконг от сериите УТА 250 на твърди кортове с награден фонд 259 303 долара.

21-годишната Фернандес преодоля сет пасив и спечели срещу Катерина Синиакова (Чехия) с 3:6, 6:4, 6:4 за 2:49 часа, за да завоюва първи трофей за сезона и общо трети в кариерата си. За последно канадката стана шампионка в Монтерай през 2022 година, но с представянето си в Хонконг си осигури и завръщане в топ 50 на световната ранглиста на УТА.

Фернандес загуби подаването си в третия гейм на първия сет, което беше достатъчно на съперничката й да поведе в резултата. Във втората част канадката поведе с 4:0 и без проблеми след 6:4 изравни.

В решителния трети сет Фернандес стартира с пробив, а след 3:2 двете си размениха по два пробива. Все пак в десетия гейм тя поведе с 40:15 и затвори срещата с втория си мачбол.

БТА / Автор: Ива Кръстева