Александър Лазов достигна до полуфиналите на турнира от сериите "Фючърс" в Галац, Румъния (10 000$). Националът ни за Купа Дейвис се възползва от проблемите на германеца Бастиан Вагнер, който успя да вземе само един гейм преди да се откаже във втория сет при резултат 6-1, 2-0 в полза на Лазов.

В спор за място на финала българинът ще се изправи срещу италианеца Франческо Вилардо, който надигра в три сета руснака Кирил Дмитриев.

Междувременно в Тунис, Елица Костова достигна до четвъртфиналите на състезанието, което е с награден фонд 50 000$. В първия кръг българката не даде нито гейм на представителката на домакините Сирин бен Шейх, но днес трябваше да положи далеч по-големи усилия, за да победи Елис Мертенс (Белгия) с 6-7(7), 6-4, 7-5.

Костова реализира 7 пробива, но в същото време допусна 5 по пътя си към успеха. В следващата фаза нейна съперничка ще бъде победителката от мача между Манди Минела (Люксембург) и Лесли Керхове (Холандия). /БГНЕС