Петра Квитова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в английския град Ийстбърн с награден фонд 757 900 долара.

Поставената под номер 14 в схемата чехкиня победи Кейти Боултър (Великобритания) с 5:7, 6:0, 7:5 за 2:29 часа.

Квитова загуби първия сет, но във втория беше убедителна и не даде нито един гейм на съперничката си. В решителната трета част чехкинята стигна до пробив в 12-ия гейм и затвори двубоя с втория си мачбол.

Леся Цуренко от Украйна победи Магда Линет (Полша) със 7:5, 3:6, 7:5, а 15-ата поставена Беатрис Адад Мая (Бразилия) елиминира Джоуди Ана Бъридж (Великобритания) с 6:1, 6:2.

Друга британка Хариет Дарт спечели срещу Марта Костюк (Украйна) с 6:4, 2:6, 6:4 и в следващия кръг ще играе срещу Квитова.

Остамата поставена и шампионката от "Ролан Гарос" за 2017 година Елена Остапенко (Латвия) взе първия сет с 6:3 срещу Медисън Кийс, след което американката се отказа поради контузия.