Шампионката от 2009 година Светлана Кузнецова се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос, след като спечели тежък мач срещу Анжелик Кербер с 6-4, 4-6, 6-3.

Двубоят на корт "Филип Шатрие" бе равностоен, като предимството постоянно преминаваше от едната в другата тенисистка. Поставената под номер 8 в схемата Кербер първа стигна до пробив, за да поведе с 4-3 в първия сет, но след това Кузнецова спечели три поредни гейма и поведе в резултата. През втората част двете отново си размениха по един пробив, преди Кербер да заиграе по-силно в края на сета и да го спечели с 6-4. В решаващия сет отново и двете тенисистки имаха своите шансове, но опитът на Кузнецова в крайна сметка си каза думата и тя успя да стигне до крайния успех след 2 часа и 21 минути. На четвъртфиналите рускинята ще се изправи срещу световната номер 1 Серина Уилямс или италианката Роберта Винчи. /БГНЕС