Поставената под номер 4 в основната схема рускиня Светлана Кузнецова се класира за осминафиналите на турнира от Големия Шлем Уимбълдън, след като победи с 6:2, 6:4 Барбора Стрицова (Чехия).

Кузнецова в момента е най-високо поставената рускиня в схемата, след като Мария Шарапова отпадна от надпреварата вчера. Драмата в мача настъпи в първия сет, когато чешката тенисистка се вбеси заради хлъзгавия корт.

Тя се оплака на главния съдия, който провери настилката и нареди срещата да продължи. Няколко минути по-късно двубоя бе прекратен заради силен дъжд.

След подновяването на играта Кузнецова спечели втория сет с 6:4, въпреки че два пъти допусна пробиви.

Никол Вайдишова от Чехия също постигна победа в третия кръг - с 6:2, 6:4 над Кейси Делакуа (Австралия).

Вайдишова, която миналата година достигна до четвъртфиналите в турнира, не даде никакви шансове на своята съперничка.

Заради дъжда срещата бе прекъсната при резултата 6:2, 4:3, но след това 19-годишната чехкиня затвори мача с минимални усилия.

Следващата съперничка на вайдишова ще бъде номер 8 в схемата Анна Чакветадзе (Русия), която победи сънародничката си Евгения Родина с 6:4, 6:3.