Поставената под номер 2 Вероника Кудерметова преодоля с лекота първия кръг на турнира по тенис за жени в Монастир (Тунис), след като се наложи над своята руска сънародничка Варвара Грачова с 6:1, 6:0 в рамките на едва 54 минути.

Кудерметова направи един от най-лесните мачове в кариерата си, след като записа шест пробива и не бе изправена нито веднъж пред защита на собствен сервис. Грачова пък от своя страна спечели само един гейм в целия двубой и направи твърде много грешки.

Следващата съперничка на Кудерметова, която е номер 12 в света, е полякинята Магдалена Френх. Тя отстрани Ясмин Мансури с 6:3, 6:2.

По-рано представителката на домакините и номер 2 в световната ранглиста при жените Онс Жабюр се наложи над американката Ан Ли с 6:2, 6:3 за час и 14 минути игра.