Китайката Цинвън Чжън взе титлата от домашния за нея турнир по тенис в Чжънчжоу с награден фонд от 780 хиляди долара.

Във финала 21-годишната Чжън победи с 2:6, 6:2, 6:4 поставената под номер 7 в схемата Барбора Крейчикова от Чехия. Мачът продължи 2 часа и 29 минути.

За шампионката на Азия това е втора титла през сезона след тази в Палермо, но несъмнено най-голямата в кариерата ѝ в Женската тенис асоциация.

В първите два сета особена интрига нямаше, тъй като те преминаха еднозначно в полза на една от двете тенисистки.

Крейчикова взе първия сет с 6:2, заличавайки изоставане от 0:2 гейма. Във втория сет ролите се размениха и Чжън направи два безответни пробива, за да спечели с 6:2.

Така всичко трябваше да се реши в третия сет, който продължи малко над един час.

В началото му двете си размениха по един пробив. Такава размяна последва и в среда на третия сет, като резултатът остана равен - 4:4 гейма.

Тогава обаче Чжън отново успя да спечели подаването на Крейчикова и да дръпне с 5:4. Този път китайката не допусна колебания и с гейм на нула затвори мача за радост на публиката по трибуните.

За победата си в Чжънчжоу Цинвън Чжън ще вземе 74 161 долара. За нейната съперничка във финала остават 43 323 долара от наградния фонд.

БТА / Автор: Георги Крумов