Първата ракета на Нидерландия и осма в световната ранглиста Кики Бертенс защити титлата си на турнира по тенис на твърди кортове в Санкт Петербург (Русия) с награден фонд 848 хиляди долара. Поставената под номер 2 Бертенс победи на финала Елена Рибакина (Казахстан) с 6:1, 6:3 за 74 минути.

За 28-годишната холандка това е десета титла в кариерата и първа за сезона. Бертенс направи три пробива по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперничката си в четвъртия гейм и без проблеми затвори мача.

Кики Бертенс сложи край на серията си от три поредни загубени финала в турнири на УТА. За последно тя победи Симона Халеп (Румъния) в Мадрид през май миналата година.

Осмата поставена Рибакина започна силно сезона и игра на третия си финал за 2020 година. Тя спечели турнира в Хобарт през януари. / БТА