Анжелик Кербер преодоля третия кръг на турнира по тенис в Маями (САЩ) с награден фонд 6,99 милиона долара. Поставената под номер 1 германка победи с 6:4, 7:5 срещу представителката на домакините Шелби Роджърс.
61-вата в световната ранглиста американка натрупа преднина от 3:0, но след това допусна обрат до 3:5, а Кербер поведе в резултата след края на десетия гейм.
Във втората част Роджърс взе аванс от 4:2, но отново го пропиля и германската тенисистка направи обрат до 7:5.

В следващия кръг Анжелик Кербер ще се изправи срещу японката Риза Одзаки, която победи трудно германката Юлия Гьоргес със 7:6 (5), 6:3.

В друга среща от турнира във Флорида поставената под номер 10 в схемата Йохана Конта  победи с 6:4, 6:0 срещу французойката Полин Парментие.

Седмата поставена и финалистка от миналия сезон Светлана Кузнецова от Русия надигра американката Тейлър Таунзенд с 6:4, 6:2. Рускинята триумфира с титлата в Маями през 2006 година. В следващия кръг тя ще срещне Винъс Уилямс, която също е напред след категоричен успех с 6:3, 6:0 над Патрисия Мария Тиг.

Изненадваща загуба допусна 9-ата в света Медисън Кийс - 5:7, 5:7 срещу Лара Аруабарена, която ще бъде съперничка на Конта на осминафиналите.

В последния мач от програмата Симона Халеп победи Анет Контавейт с 6:3, 6:0 и в борба за място на четвъртфиналите ще срещне Саманта Стоусър.