Бившата номер 1 в света Анжелик Кербер (Германия) отпадна в първия кръг на силния турнир по тенис на твърда настилка в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 1.84 милиона долара. Кербер, двукратна полуфиналистка в надпреварата през 2017 и 2018 година, загуби от Каролин Гарсия (Фрация) с 6:3, 2:6, 4:6.

Германката взе първия сет с три поредни гейма, а Гарсия изравни след серия от пет последователни гейма във втория сет. В третата част французойката навакса пасив от 0:3 и стигна до обрат. Кербер допусна 10 двойни грешки и шест пробива, което се оказа решаващо.
Във втория кръг Гарсия ще срещне Мартина Тревизан (Италия), "щастлива губеща" от квалификациите.

Друга французойка Кристина Младенович стартира с успех над поставената под номер 13 Петра Мартич (Хърватия) със 7:6(2), 6:4. Мартич, полуфиналистка през миналия сезон, пропиля аванс от 3:1 гейма и допусна обрат в първия сет, а във втората част Младенович реализира късен пробив, за да триумфира.

Следващата съперничка на французойката ще бъде Джесика Пегюла (САЩ), четвъртфиналистка от Откритото първенство на Австралия през миналия месеца. Шампионката на "Ролан Гарос" през 2017 година Елена Остапенко (Латвия) постигна първа победа при четвъртото си участие в основната схема в Дубай след 6:3, 6:3 над Патричия Мария Циг (Румъния).

Остапенко на два пъти навакса пробив пасив, след което дръпна с 5:2, за да вземе първия сет, а във втората част тя затвори мача със серия от три поредни гейма. Във втория кръг латвийката ще се изправи срещу Барбора Крейчикова (Чехия).

Квалификантката Тереза Мартинцова (Чехия) елиминира сънародничката си Кристина Плишкова при дебюта си в основната схема на турнира с драматична победа със 7:6(5), 6:7(6), 6:3 след почти два часа и половина игра. Плишкова пропусна сетбол, когато сервираше за първата част при 6:5 гейма, след което Мартинцова взе тайбрека със 7:5 точки.

Вторият сет също стигна до тайбрек, но в него Плишкова успя да спечели с 8:6 точки. В третата част Мартинцова реализира единствен пробив в шестия гейм и това се оказа решаващо. Така тя очаква мач срещу поставената под номер 5 Кики Бертенс (Нидерландия) във втория кръг.