Поставената под номер 7 Каролина Плишкова (Чехия) е първата полуфиналистка на Шампионата на Женската тенис асоциация (УТА) в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара.

В третия си мач от Бялата група Плишкова победи сънародничката си и четвърта в схемата Петра Квитова с 6:3, 6:4 за 82 минути. Така тя записа втори успех в груповата фаза и за втора поредна година достига до полуфиналите на надпреварата.

Бившата номер 1 в световната ранглиста Плишкова постигна първи успех срещу Квитова след три поредни поражения. Тя спечели първите четири гейма в мача по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част Квитова поведе с 3:0, но съперничката й стигна до обрат в края след четири поредни гейма.

"Не мога да не съм щастлива в момента. Беше добър мач за мен, а тя е страхотна тенисистка. Петра винаги ме е побеждавала в миналото, но аз знам, че имам шансове срещу нея, когато играя добре", каза Плишкова след двубоя.

За Петра Квитова това беше трета поредна загуба и тя приключва участието си на Шампионата на УТА.

Срещи от третия кръг в Бялата група на Шампионата на Женската тенис асоциация (УТА) в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара:

7-Каролина Плишкова (Чехия) - 4-Петра Квитова (Чехия) - 6:3, 6:4