Сесил Каратанчева победи американката Ваня Кинг с 6-3, 7-5 и си осигури място в заключителния трети квалификационен кръг на турнира на твърди кортове в австралийския град Бризбейн с награден фонд 220 000 долара.

Втората ракета на България затвори мача след 1 час и 41 минути игра. Сесил спечели първата част безпроблемно за малко повече от половин час, но срещна сериозна съпротива от американката във втория сет.

Кинг водеше с 5-4 и сервираше в десетия гейм, но Каратанчева направи пробив и изравни резултата, след което спечели следващите два гейма и съответно мача. Последна съперничка на българката за място в основната схема ще бъде рускинята Евгения Родина, която победи Каталина Кастано от Колумбия с 6-4, 6-2.