Българката с казахстански паспорт Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" след загуба от 27-а в схемата Алиса Клейбанова (Русия) с 2:6, 5:7.

Словашката тенисистка Даниела Хантухова продължава напред в турнира след неочаквано трудна победа над 15-годишната ученичка Лаура Робсън (Великобритания) с 3:6, 6:4, 6:2.

Британката, която е най-младата участничка на Уимбълдън след Мартина Хингис през 1995 година, започна отлично мача и спечели първия сет с 6:3 за 38 минути.

Но Робсън, шампионка на Уимбълдън при момичетата за миналата година, направи две двойни грешки във втория сет при 4:5 и Хантухова изравни.

В третия решителен сет Хантухова нямаше проблеми и се класира за втория кръг на турнира за девета поредна година.