Петкратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставената под номер 3 Уилямс, която търси трета поредна титла на "Уимбълдън", отстрани бившата номер 1 в света Ана Иванович (Сърбия) с 6:1, 0:1 и отказване на Иванович заради травма на бедрото след 47 минути игра.

Така 29-годишната американка постигна 18-а поредна победа в надпреварата и на четвъртфиналите ще играе срещу номер 11 Агниешка Радванска (Полша). Радванска победи 17-годишната дебютантка на "Уимбълдън" Мелани Один с 6:4, 7:5 за 96 минути.

20-годишната полякиня направи решаващия пробив в деветия гейм, за да спечели в последствие първия сет при собственото си подаване.

Във втората част квалификантката Один дръпна с пробив за 3:2, но веднага след това Радванска изравни и стигна до пълен обрат. Така полякинята ще играе за втора поредна година на четвъртфиналите на "Уимбълдън".