Защитаващата титлата си Ана Иванович (Сърбия) се класира за третия кръг на Открито първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 8 Иванович разби с 6:1, 6:2 тайландката Тамарин Танасугарн след малко повече от час игра.

След равностойно начало 21-годишната сръбкиня спечели седем поредни гейма, за да вземе първия сет с 6:1 за 30 минути и да поведе с 2:0 във втория.

Танасугарн изравни след пробив в четвъртия гейм, но до края бившата номер 1 в света доминираше и не остави шансове на съперничката си.

Така Иванович, която пласира 35 печеливши удара срещу тайландката, ще срещне Ивета Бенешова от Чехия в третия кръг.

32-ата в схемата Бенешова също отстрани без особени проблеми рускинята Ала Кудрявцева с 6:1, 6:2.