Осмата поставена Юе Юан (Китай) спечели титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Остин (САЩ) с награден фонд 267 082 долара.

В изцяло китайски финал Юан преодоля шестата в схемата Сиюй Ван с 6:4, 7:6(4) след два часа и 15 минути игра.

Трофеят е първи на ниво УТА за 25-годишната Юе Юан, която игра едва втори финал в кариерата си, след като загуби от Джесика Пегула (САЩ) в Сеул през октомври миналата година.

Юан допусна ранен пробив в първия сет и изостана с 0:2, но взе четири последователни гейма за преднина от 4:2 и спечели с 6:4.

Последва драматична втора част, в която Юе Юан поведе с 5:2, пропусна три мачбола при 5:3, а Сиюй Ван изравни за 5:5. Юан все пак стигна до успеха в тайбрека при седмия си мачбол. /БТА