Световната номер 1 Ига Швьонтек от Полша спечели титлата на турнира в Индиън Уелс, след като се наложи във финала над гъркинята Мария Сакари с 6:4, 6:0. Мачът продължи близо час и 10 минути. Това е втора титла за Швьонтек в Индън Уелс.

Интрига имаше само в първия сет. Тогава Швьонтек поведе в резултата с 3:0 след пробив във втория гейм, но гъркинята не се предаде върна пробива и изравни при 3:3. Полякинята поведе с 5:4 и направи нов пробив в десетия гейм, като затвори частта с 6:4.

В целия втори сет Мария Сакари спечели едва пет разигравания и загуби шестте поредни гейма за 0:6. Швьонтек пък спечели поред последните осем гейма в двубоя.

Ига Швьонтек бе по-добра във всички аспекти на играта, като направи повече точки на първи и втори сервис, както и бе много убедителна при ретурите си. /БТА