Победителката на "Уимбълдън" Симона Халеп отрази мачбол и стартира с победа на Шампионата на УТА на осемте най-добри през сезона в китайския град Шънчжън с награден фонд 14 милиона долара.

Поставената под номер 5 Халеп надделя над четвъртата в схемата Бианка Андрееску (Канада) с 3:6, 7:6(6), 6:3 след два мача и половина игра в двубоя от първия кръг в Пурпурната група на надпреварата.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ Андрееску взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част тя навакса изоставане от 2:4 гейма и при 6:5 стигна до мачбол при сервис на съперничката. Румънката го спаси, а в последствие взе и тайбрека с 8:6 точки, за да изравни резултата.

В решаващия трети сет Халеп навакса пробив пасив при 1:2 и взе пет от следващите шест гейма, за да триумфира.

В другата среща от групата поставената под номер 8 и защитаваща титлата си от миналия сезон Елина Свитолина (Украйна) се наложи над втората в схемата Каролина Плишкова (Чехия) със 7:6(12), 6:4 след почти два часа игра.

Свитолина навакса ранно изоставане от 0:2 гейма, а в последвалия тайбрек тя спаси сетбол при 8:9 точки.

Във втората част украинката реализира ключов пробив в седмия гейм и стигна до победата.