Трикратният финалист и номер 2 в света Роджър Федерер (Швейцария) победи лесно испанеца Алберто Мартин с 6:4, 6:3, 6:2 в първия кръг на Открито първенство на Франция по тенис. Срещата продължи само 1:43 часа. Федерер направи два пробива, а допусна един в първия сет, който спечели с 6:4.

Във втория сет швейцарецът бе още по-убедителен и даде само три гейма на своя съперник за 39 минути игра. Федерер поведе с 3:1 в третата част и до края нямаше проблеми срещу Мартин, печелейки с 6:2.

В следващия кръг Федерер ще срещне победителя от двубоя между Сантяго Вентура (Испания) и Хосе Акасусо (Аржентина). Бившият номер 1 в света Федерер загуби последните три финала на Ролан Гарос от Рафаел Надал. Швейцарецът има 13 титли от

Големия Шлем като в забележителната му кариера липсва само титла от турнира в Париж, информира БТА.

Преди седмица Федерер победи Надал на турнира от сериите Мастър в Мадрид на червена настилка.

Номер 12 Фернандо Гонсалес (Чили) също се класира за втория кръг след успех над Иржи Ванек (Чехия) с 6:3, 6:2, 6:3.

Напред продължават поставеният под номер 17 Станислас Вавринка (Швейцария), който отстрани Никола Девилде (Франция) с 6:3, 5:7, 2:6, 6:4, 6:4 и номер 30 Виктор Ханеску (Румъния), победил след три тайбрека Стийв Дарси (Белгия) - 7:6 (8), 7:6 (5), 7:6 (3).