Номер 1 в света Жустин Енен, Светлана Кузнецова и сестрите Серина и Винъс Уилямс се класираха за четвъртия кръг ма турнира в Маями. Сръбската тенисистка Ана Иванович, която пристигна в Маями, след като спечели титлата в Индиън Уелс, не успя да се противопостави на агресивната игра на американката Линдзи Дейвънпорт, която е 33-та в света.

Третата в схемата рускиня Светлана Кузнецова, шампионка през 2006-та година, спаси мачбол преди да отстрани 25-та поставена Виктория Азаренка (Беларус) с 1:6, 7:5, 6:0.

Първата ракета в света Жустин Енен (Белгия) нямаше проблеми със Сара Ерани (Италия) - 6:2, 6:1. тя даде само три гейма на съперничката си, направи пет пробива и стигна до успеха за 64 минути.

"Тук е много топло и това е проблем. В определени моменти не можех да дишам", каза белгийката.

Серина Уилямс победи 27-та Флавия Пенета (Италия) с 6:7 (6), 6:3, 6:2, въпреки че загуби първия сет и изоставаше във втория с 0:3.

"Наистина във втория сет започнах да се боря. Не исках да загубя. Говорих с родителите си по телефона преди мача, те наистина много ми помагат", каза тя.

Сестра й и шеста в схемата Винъс Уилямс (САЩ) само за 67 минути победи Марина Еракович (Нова Зеландия) с 6:2, 6:1.

Загуби претърпяха номер 5 Анна Чакветадзе (Русия), 7-та Даниела Хантухова (Словакия), 11-та Пати Шнидер (Швейцария), Амели Моресмо (Франция) и др.