Номер едно в световния женски тенис Жюстин Енен изненадващо загуби двубоя си от третия кръг на турнира в Берлин от рускинята Динара Сафина в уморителна трисетова битка.

Поставената под номер три в схемата на турнира Светлана Кузнецова от Русия също бе изхвърлена от надпреварата от Альона Бондаренко от Беларус.

17-та в световната ранглиста Сафина победи Енен с 5:7, 6:3, 6:1 и имаше пет мач-бола в третия сет.

В двубоя, продължил 2 часа и 34 минути тя проби 8 пъти белгийката и не я остави да си поеме дъх. Все пак Енен обърна първия сет от 2:4 до 7:5, но при същия резултат във втория не успя да се справи. Тя имаше досега пет безответни победи в срещите си с рускинята.

Финалистката от предишната година тук Кузнецова бе победена от поставената под номер 15 в схемата Бондаренко с 1:6, 6:2, 6:2.