Австралийската квалификантка Йелена Докич изненадващо победи с 6:4, 7:6 (4) поставената под номер 5 рускиня Елена Петрова на турнира по тенис в Париж с награден фонд 618 хиляди щатски долара.

Докич имаше преимущество през целия двубой и още в началото на мача принуди Петрова да спасява три брейкпоинта. В десетия гейм на първата част рускинята отрази един геймбол, но Докич се възползва от нейна грешка при следващото разиграване и победи с 6:4.

При решителната точка в тайбрека на втория сет австралийката демонстрира отличен ретур и принуди Елена Петрова да изпрати топката в мрежата от форхенд. В следващия си мач Йелена Докич ще се изправи срещу водачката в схемата Ким Клайстерс. Белгийката ще се изкачи на първо място в световната ранглиста, ако спечели срещу Докич, информира БТА.

В друга среща от втория кръг чехкинята Петра Квитова надигра своята сънародничка Барбора Захлавова с 6:4, 6:7, 7:6 (9) след 3 часа и 15 минути игра. Поставената под номер 4 Квитова спечели драматичния двубой от едва петия си мач-поинт. На четвъртфиналите тя ще се изправи срещу Янина Викмайер (Белгия), победила Клара Закопалова (Чехия) с 6:1, 6:3.