Елена Дементиева (Русия) също продължи напред, след като се наложи трудно със 7:6, 7:5 над Хисела Дулко (Аржентина). Поставената под номер 5 рускиня срещна трудности в първия сет, който спечели на 2 точки в тайбрека под жаркото слънце над Лондон.

Във втория сет Дементиева успя да направи решаващия пробив при резултат 5:5 в геймовете, след което си осигури и крайната победа за класиране в четвъртия кръг на Уимбълдън.

Тайландката Тамарин Танасугарн се класира за седми път в своята кариера за четвъртия кръг на Уимбълдън, след като победи днес новозеландката Марина Еракович с 4-6, 6-4, 6-4.

31-годишната тайландка, която е 60-та в света и не се бе класира за този етап на турнира от 2004 година насам, ще има шанса да се класира за първи път на четвъртфиналите, ако надви победителката от мача Йелена Янкович – Каролин Вожнячки.