Поставената под номер 2 Серена Уилямс започна с трудна победа участието си на Откритото първенство на Франция по тенис. Американката надигра чехкинята Клара Закопалова с 6:3, 6:7, 6:4 в среща от първия кръг.

Закопалова показа, че е много труден съперник за по-малката от сестрите Уилямс, спасявайки пет мачбола в деветия гейм на втория сет и спечелвайки тайбрека със 7:5.

Номер 100 в ранглистата на УТА Клара Закопалова, която отстрани Уилямс на първенството в Андалусия миналия месец, дори постигна пробив в третия сет, но след това американската тенисистка спечели четири поредни гейма.

Серена Уилямс спечели мача едва след деветия си мачпоинт след близо 150 минути игра.

В същото време номер 4 в основната схема Елена Дементиева от Русия също се класира за втория кръг на "Ролан Гарос" след успех с 6:4, 6:3 срещу Шанел Шийпърс от Южна Африка.

Напред продължава и Йелена Докич (Сърбия), отстранила хърватката Каролина Спрем в три сета 3:6, 6:1, 6:2.