Бившата финалистка на "Уимбълдън" Южени Бушар влезе в серия от четири поредни победи за първи път от две години насам, след като надви със 7:6(3), 6:7(5), 6:2 поставената под номер 1 на турнира по тенис в Истанбул - Светлана Кузнецова. Това се случи в среща от втория кръг.

Бушар, която е номер 272 в света и квалификантка в Турция, имаше три разигравания за мача при 5:4 във втория сет, но Кузнецова ги отрази и стигна трета част.

Рускинята обаче загуби първите си три от общо четири сервис-гейма в сета и отстъпи на Бушар, която ще срещне Данка Ковинич на четвъртфиналите. Черногорката надви с 6:3, 6:4 поставената под номер шест белгийка Алисън ван Ютванк.

За последно Бушар бе в подобна победна серия през 2018, когато спечели шест поредни мача от квалификациите до полуфиналите в Люксембург.